DUYURULAR

23. DÖNEM POMEM OLARAK NİĞDE POMEM MÜDÜRLÜĞÜNE GELECEK ADAYLARIN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR
  14 Mart 2019

NİĞDE POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİMİZE PLANLANAN 23. DÖNEM POLİS ADAYLARININ DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 

1) Müdürlüğümüze planlaması yapılan Adayların geçici kayıt için 18 Mart Pazartesi günü en geç Saat:17:00’ye kadar Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir.

-18 Mart Pazartesi günü NİĞDE POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE PLANLANAN ADAY Saat 17:00’den sonra gelenlerin kaydı alınmayacaktır.

 

2) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

I-KAYIT SIRASINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı ve iki adet fotokopisi, ( Diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

-Diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve iki adet fotokopisi

-Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir.

Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerin diplomaların asılları veya bitirme belgelerinin asılları ve iki adet fotokopisi,

 

2-Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, liseyi diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi ikişer adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur)

 

3-Sadece Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ, Askerlikten Muaf olanlar ise MUAFİYET BELGESİ asıllarını ve ikişer adet fotokopilerini getireceklerdir. *Tecil Belgesi(Askerlik Durum Belgesi Aslı) (1 Adet)

Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

 

4-Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Sisteminden) 1 adet (Evli ise hem kendilerine hem de eşlerine ait bir adet)

5-Vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-Devlet Sisteminden) 1 adet, İkametgâh İlmühaberi. ( E-DEVLET ALINABİLİR.) ( Evli olanlar eşlerine ait Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve İkametgâh İlmühaberinden 1 adet getireceklerdir.)

6- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 3 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)

7-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,

8 -Kendisinde veya eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,

9-Son altı ay içinde çekilmiş 6 (ALTI) adet fotoğraf, (Biyometrik Fotoğraf OLMAYACAK ve sakal bıyıkta olmayacak ve her fotoğrafın arkasına isim soy isim ve TC kimlik no yazılacaktır.

 

10- Evli olanlar için eşine ait 2 adet fotoğraf

 

11- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

 

12- Tüm öğrenci adayları E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

 

13- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler.

14- ÖĞRENCİ ADAYLARININ KENDİSİNİN VEYA EŞİNİN ŞÜPHELİ/SANIK OLARAK DEVAM EDEN VEYA TAMAMLANMIŞ MAHKEMELERİ VARSA, BUNA İLİŞKİN TÜM BELGELERİN İLGİLİ SAVCILIKTAN/MAHKEMEDEN MÜHÜRLÜ/ONAYLI SURETLERİNİ MUTLAKA GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

15- Aşağıda linki bulunan EK-1  dosyası 23.Dönem Öğrenci Bilgi Formu indirilerek arkalı önlü tek yaprak olacak şekilde çıkartılarak, bilgiler el yazısı ile mavi tükenmez kalem kullanılarak eksiksiz bir şekilde doldurulacak ve tarih kısmına 18.03.2019 yazılarak imzalanmış bir şekilde ön kayıt günü getirilecektir.

/Upload/editor/files/EK-1 ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU(2) (1)(1)(1).docx

16- KAYIT İÇİN GELECEK TÜM ERKEK ÖĞRENCİLER, EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELMEDEN ÖNCE SAÇ VE SAKAL TRAŞI OLACAKLAR, BAYAN ADAYLARIN İSE SAÇLARI BOYALI OLMAYACAKTIR

 

17- Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilirler. Ancak eğitim öğretim başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadır. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

II- ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Adayların yanlarında  yeteri kadar (mevsim şartlarını dikkate alarak) sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. (Siyah veya Lacivert kumaş pantolon, siyah ayakkabı, mavi gömlek, lacivert kravat olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: lacivert, siyah gibi).

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı

5- El ve Banyo Havlusu

6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

7- Adayların saç ve sakal tıraşlarını olmuş şekilde gelmeleri gerekmektedir.

III- POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu, kutusu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.

Not: Öğrencilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen maddelere dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

Haber Paylaş